Haber Detayı
01 Nisan 2021 - Perşembe 19:00 Bu haber 3964 kez okundu
 
Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'
Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus ile Dünya Sağlık Örgütü'nün medya brifingine konuştu. Koca, "Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık." açıklamasında bulundu.
SAĞLIK Haberi
Bakan Koca Türkiye'nin başarısını dünyaya anlattı! '45 günde tamamladık'

Sağlık Bakanı Koca, medya brifinginde koronavirüsün sağlık çalışanları üzerindeki etkisi, sağlık çalışanlarının korunması için atılan adımlar ve Türkiye’deki sağlık çalışanlarının aşılanmasındaki son durum hakkında görüş ve değerlendirmelerini uluslararası kamuoyu ile paylaştı.

Bakan Koca'nın açıklamaları şöyle: 

İnsanların kitlesel olarak korku içinde güven arayışında olduğun bu dönemin kahramanları sağlık çalışanlarıdır. Ortaya çıkmakta olan yeni etiğin arka planında bir faktör daha var. Sağlık hizmeti salgın öncesine dek bireyle sağlık çalışanı arasında bir ilişkiydi.

Türkiye olarak yaklaşık 1 milyon 100 bin sağlık çalışanımızın aşılanmasını 45 gün gibi kısa bir süre içinde tamamladık.

Türkiye olarak, aşı üreticisi ülkeler ile erişim sorunu yaşayan ülkeler arasında diplomatik köprüler kurarak kolaylaştırıcı rolü üstlendik. 

 
 
 

YERLİ AŞI AÇIKLAMASI

Türkiye'nin salgına karşı verdiği mücadele hem yurttaşlarımız hem de dünya tarafından iyi bilinmektedir. Sürece şekil veren gücü içinde yetkin, özverili, dahası kendini bu yıkıcı hastalığın önünü kesmeyi adamış insanlardan almaktayız. Türkiye'nin yerli aşı üretim çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam etmektedir. Kısa zamanda kendi aşımızı üreteceğimize inanıyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü ile sağlık çalışanlarına adanmış anıt görevi de görecek dijital bir platform kurma hazırlığındayız. Tüm dünyadaki sağlık çalışanlarına şu mesajı vermek isterim. Sizler dünyadaki herkesin aynı sebeple şükran duyduğu insanlarsınız. Hepinize saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bakan, Koca, Türkiye'nin, başarısını, dünyaya, anlattı!, '45, günde, tamamladık',
Yorumlar
Haber Yazılımı