Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 21:38 Bu haber 2650 kez okundu
 
İnsan Bin Kez Düşünüp Öyle Yazmalı
Gazetecilik duyumla değil, araştırma ile yapılır.
GÜNDEM Haberi
İnsan Bin Kez Düşünüp Öyle Yazmalı

İnsan Bin Kez Düşünüp Öyle Yazmalı

Youtube’de hızla fenomenliğe giden şahısların revaçta olduğu bu günler de muhalefetten ümidini kesenler youtube fenomenlerinden medet ummaya başladı. Tabi bu süreçte fenomenler aracılığı ile kişiler üzerinden devlete de aslı olmayan iftiralar atıldı.

Karabağ’dan Libya’ya, Filistin’den Doğu Akdeniz’e kadar dengeleri değiştiren Türkiye için iftira kampanyaları başladı. Bunun yanında vatansever gazetecilere de iftiralar atılmaya başlandı. Yok, Adnan Oktarla görüşmüş de, onla neden görüşmüş? İşbirliği mi yapmışmış… Bu ithamlar bir de güya köklü bir gazetesinin bir yazarı tarafından yazılmış. Yazar bir duyum alıyor ona göre iftiralarını sıralıyor.

Gazetecilik duyumla değil, araştırma ile yapılır.

Zaten sözde köklü gazetenin geleneksel yapısıdır bu. Manşetlerinde şehitlere “öldü” diyen bir tiyniyetten bunu beklemekte gayet doğal değil mi?

Vakti zamanında Mehmet Ali Birand, PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan ile röportaj yapmıştı, Uğur Dündar ise Çeçen eylemciler ile gemi de röportaj yapmıştı. Örnekleri var. Bu röportajlar açık kaynak istihbarat verisidir. Bir yandan da gazeteciliğin temelini oluşturur. Ancak, sözde köklü gazetedeki yazarlar MİT örtülü operasyonlarını deşifre etme ve devlet aleyhine hareket etmeyi adet bildiğinden bunları anlamaz.

Devletin organlarına ve basınına gerçekleştirilen iftira hareketleri geçmişte de vardı şimdide var. Ancak sıfır IQ ile hareket eden ve torpille yazarlık yapanlar dün’ü unutuyor. 15 Temmuz, hendek olayları, uluslar arası kamuoyu baskıları vs. gibi her olayda Türkiye daha da güçlenerek çıktı. Diğer bir yandan Cem Küçük için söylenmesi gereken bir çift söz olmalı. Kendisi entelektüel donanıma sahip, o sözde köklü, sözde entel ama bir o kadar da dantel gibi altı oyulmuş gazetenin yazarı gibi kulaktan dolma ve duyumla değil saha da belge ile çalışan gazetecidir. Mehmet Ali Birand, Uğur Dündar nasıl saha da yer almışsa kendisi de saha da araştırmalarını gerçekleştirmekte. Cem Küçük, PKK terör örgütü için her yerde “PKK hain bir terör örgütü” deme cesaretini kendisinde buluyor. Bulmalıdır da, bulacaktır da. Güya köklü olan gazetedeki yazar gibi telefon gazeteciliği yapmamaktadır. Cesaretin varsa güya köklü gazetenin çakma aydın yazarı sende söyle “PKK bir terör örgütüdür” diye.

Aydın demek maalesef ki Türkiye’de halktan uzak olmak anlamına geliyor. Ego, kibir ve kaf dağında olmak “aydın olmak” ile eş anlamlı. Ancak Cem Küçük, halk ile iç içe olmuş bir kişilik. Kendisi de biliyor ki Türkiye siyaseti de ekonomisi de halk ile ilişkili. Ey kökü kurumuş ABD, İsrail uşaklığı yapan gazetenin uşak yazarı senin faydan neye kime? Eline kanıt diye aldığın bir kâğıt var. Onu vakti zamanında FETOCULAR çok yaptı. Artık millet bu oyunlara gelmez, bu oyunlara düşmez.

DAkik Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi

Metin KARABULUT

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnsan, Bin, Kez, Düşünüp, Öyle, Yazmalı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı