Bu hafta vizyona girecek filmler 10 Haziran 2016

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

 • Bu hafta vizyona girecek filmler 10 Haziran 2016

  SİHİRBAZLAR ÇETESİ 2 (NOW YOU SEE ME 2)

  Yönetmen: Jon M. Chu
  Oyuncular: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson, Dave Franco

  ABD yapımı bu aksiyon filminde, atlılar olarak bilinen usta dört sihirbaz, isimlerine yeni bir soluk getirecek, sahne illüzyonu limitlerini zorlayacak, bugüne kadar ki en cüretkâr gösterileri için geri dönüyor.

  Bir yıl önce yaptıkları Robin Hood stili gösteri ile toplumun hayranlığın kazanan ve FBI'ı utandıran çete, geri dönüş gösterisi ile kaçışın onlar için bir çocuk oyuncağı olduğunu gösteriyor. FBI özel ajanı Dylan Rhodes'un yardımı ile J. Daniel Atlas, Merritt McKinney, Jack Wilder ve gruba yeni katılan Lula'nın oluşturduğu Atlılar, özenle planlanmış süpriz gösterilerini, Owen Case'i ifşa etme umuduyla sergiliyor.

 • Ancak planları geri teper ve Dylan'ın Atlılar'a dahiliyeti ifşa olur. Beşi beraber kaçmak zorunda kalırlar. Özgürlüklerini ve itibarlarını geri kazanmak isteyen Atlılar, eski iş ortağı Owen Case tarafından soyulan varlıklı münzevi Walter Mabry ile tanışırlar ve Mabry, çalınan çok güçlü bilgisayar çipini geri almaları için grubu zorlar. Atlılar, kariyerlerinin en zorlu soygununa hazırlanırken kendilerini vicdansız iş adamı Arthur Tressler ve profesyonel kuşkucu Thaddeus Bradley karşısında bulurlar. Atlılar, onları bekleyen nihai süprizin farkında değillerdir.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

 • FIRTINALI HAYATLAR (GENİUS)
  Yönetmen: Michael Grandage
  Oyuncular: Colin Firth, Nicole Kidman, Jude Law

  Yönetmen MICHAEL GRANDAGE'ın ilk uzun metrajlı filmi Fırtınalı Hayatlar, dünyaca ünlü kitap editörü Maxwell Perkins (F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway'i keşfeden kişi) ve etkileyici edebiyat devi Thomas Wolfe arasındaki karmaşık dostluk ve hayatlarını değiştiren mesleki ilişkilerini konu eden heyecan verici bir dram filmi. Film, A. SCOTT BERG'ün "Max Perkins: Editor of Genius" kitabından uyarlanmış.
  Genç yaşında ün ve başarıya ulaşan Wolfe, çarpıcı yeteneğiyle örtüşen etkileyici de bir karaktere sahiptir. Perkins, tüm zamanların en saygıdeğer ve tanınan edebiyat editörlerindendir ve F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway gibi sembolleşmiş roman yazarlarını keşfetmiştir. Wolfe ve Perkins arasında şefkatli ve karmaşık bir dostluk gelişir. Eğitici ve önlenemez dostlukları, bu parlak ama birbirinden çok farklı iki adamın hayatını sonsuza dek değiştirecektir.

   

 • Fırtınalı Hayatlar, John Logan'ın, Maxwell Perkins'in hikâyesini 20 yıllık beyazperdeye taşıma yolculuğunun sonucu. Logan şöyle diyor: "Kitabı ilk okuduğum andan itibaren 'Bu hikâyeyi anlatmalıyım' dedim. Senarist, hikâyenin, herhangi bir yaratıcı ilişkiyle paralellik gösteren potansiyelini gördü. Ben de yazar olduğum için, hikâyedeki konularla empati kurabiliyordum. Başarıyla olan mücadele, bu başarının sizi ve etrafınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizi nasıl değiştirebileceği, bana çok büyüleyici geliyor." Logan devam ediyor: "Amerikalı bir yazara göre, içinde Thomas Wolfe, F. Scott Fitzgerald ve Ernest Hemingway'in olduğu bir hikâyeye bakmak, insanın gözünü korkutan bir mücadeleydi. Üçü de 20. yüzyıl Amerikan edebiyatının duayenlerindendi.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

 • VE PANAYIR KÖYDEN GIDER

  Yönetmen: Mete Sözer
  Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Cem Davran, İlyas Salman, Açelya Devrim Yılhan, Meral Çetinkaya, Ercüment Balakoğlu, Haluk Yüksel, Nebil Sayın, Lebip Gökhan, Gloria Huwiler, Fuat Onan, Ertuğrul Karakaya, Halil Rüzgar

  "Yaşam ile Ölüm Arasındaki Bir Köyün Hikâyesi" olarak seyirciyle bu hafta buluşan film, yılın en 'gizemli hikâyesi' sçylemiyle gösterime çıkıyor. Elbette bu konudaki notu seyirci verecek, bakalım onlar filmi hakikaten "yılın en gizemlisi" bulacaklar mı? Seyirci için film, ilginç bir deneyim olabilir.

  Yönetmenin metaforik anlatım tarzıyla perdeye çıkan film, karanlık geçmişe sahip bir köye, geçmişini sorgulayan bir yabancının gelmesiyle başlıyor. Geçmişini unutmak isteyen bir köy ve geçmişini yakalamak isteyen bir 'yabancı'nın yolları 'Ve Panayır Köyden Gider'de kesişiyor. Cem Davran'ın canlandırdığı 'yabancı'nın köye gelişi önce merak, sonra şüphe uyandırıyor. Yıllar önce bir düğünde yaşanan kanlı bir gecenin üstü örtülmüş karanlık anıları tekrar canlanıyor. 'Yabancı' geçmişten gelen biri mi, yoksa gençlerin çoktan terk ettiği, bebeklerin doğmadığı, her günün, her anın bir öncekinin tekrarı olan bu köye umut mu getiriyor. Bu soru filmle birlikte cevabını buluyor.

     Engin Altan Düzyatan bugüne kadar rol aldığı dizi ve film projelerinin aksine; yüzünün bir tarafı yanık, kendine güvensiz ve köydeki hayatına mahkûm bir genci canlandırıyor. Ali karakterine hayat veren Düzyatan, bu karakteri için farklı bir vücut formu ve lehçe üzerinde uzun süren bir çalışma yaptığını söylüyor. Cem Davran'a göre ise canlandırdığı ve filmin kilit karakterlerinden biri olan 'yabancı' aslında seyircinin kendisi

  Mimarlıktan sinemaya geçiş yapan Mete Sözer'in ilk uzun metrajlı filmi özelliği taşıyan 'Ve Panayır Köyden Gider', bundan 2 yıl önce çekildi. Uluslararası pek çok festivalde yarışan film, İstanbul Film Festivali'nde de gösterildi. Konya'nın Gökbudak Köyü'nde çekimleri gerçekleştirilen filmin müziklerini, 1970 ve 1980'li yılların kült rock grubu The Police'in gitaristi Andy Summers tarafından yapıldı. Summers, film için 'bağlama' çaldı.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

 • ÖZEL KARGO (PROCİOUS CARGO)
  Yönetmen-Senaryo: Max Adams
  Oyuncular: Mark Paul Gosselaar, Bruce Willis, Claire Forlani, John Brotherton, Lydia Hull, Daniel Bernhardt

  Bakalım Bruce Willis, her zamanki performansını bu filmde de koruyor mu?
  Haftanın diğer aksiyon filmi Özel Kargo'da, dünyanın en bilinen hırsızı Jack ve onun eğitimli ekibi büyük bir soyguna hazırlanmaktadır.

   

 • Jack'in eski kız arkadaşı ortaya çıkar ve bu gizemli kadın tüm ekibi tehlikeli ve büyük bir dolandırıcılığın içerisine sokar. Jack, Eddie'nin paralarını çaldığını farkındadır. Şimdi Jack eski kız arkadaşı uğruna bu tehlikenin içerisine girip girmeyeceğine karar vermelidir.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!  KİM KADIN KİM KOCA (KI & KA)

  Yönetmen: R. Balki
  Oyuncular: Kareena Kapoor, Amitabh Bachchan, Arjun Kapoor, Rajat Kapoor

  Kia, her kadının çalışıp sadece evlerinde oturarak kocaları sayesinde hayatta kalmasına karşı çıkan başarılı bir iş kadını olmayı hedeflemektedir. Çandigarh'tan Delhi'ye uçakla gittiği sırada Kabir'le tanışır.

   

 • Kia, Kabir'in aynı annesi gibi bir "ev hanımı" olmayı hayal ederken bir iş adamı olmak için kendini yormak istemediğini öğrenirken aslında babasının mirasını ve izlediği kariyer yolunu kesinlikle reddeden, son derece başarılı bir müteahhidin oğlu olduğunu da fark eder.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!  KORKU SEANSI 2 (THE CONJURİNG 2: THE ENFİELD POLTERGEİST)
  Yönetmen James Wan
  Oyuncular: Vera Farmiga, Patrick Wilson, Frances O'Connor

  Korku sevenlere tavsiyelik bir film. 2013 yılının en başarılı korku filmi Korku Seansı'nın devam halkası olan film, doğaüstü olayları inceleyip aydınlatmaya çalışan dünyaca ünlü çift Ed ve Lorraine Warren çiftine odaklanıyor.

   

 • Warren'lar, hayret verici doğaüstü araştırmalarına, kötü niyetli bir ruhun dört çocuk büyüten bekar bir annenin evine dadanması üzerine, aileye yardım eli uzatmak için Kuzey Londra'ya doğru yola koyuluyorlar.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

 • ZOOTROPOLİS: HAYVANLAR ŞEHRİ
  Yönetmen: Byron Howard, Rich Moore

  Animasyon, aile, komedi bir film. Üçü bir arada yani.
  Karmakarışık ve Bolt gibi sevilen animasyon filmlerinin yönetmeni Byron Howard'ın perdeye taşıdığı Zootopia, medenileşmiş ve teknoloji kullanabilen hayvanların bir arada yaşadığı bir şehirde yaşanan ilginç bir polisiye öyküsünü perdeye taşıyor. Alışıldık Disney havasının hakim olduğu filmde, konuşkan tilki Nick'in, üzerine yığılmaya çalışan bir suçtan sıyrılma çabası anlatılıyor.

   

 • Modern memelilerin yaşadığı Zootropolis adındaki metropolis, lüks Sahra Meydanı'ndan, soğuk Tundra Kasabası'na kadar birçok farklı doğal ortamın ve hayvanın bir arada yaşadığı benzersiz bir şehirdir. Burası bir fil kadar büyük ya da bir arı kadar küçük olanların bile istediği her şeyi yapabileceği bir yerdir. İyimser Polis Memuru Judy Hopps buraya geldiğinde, büyük ve sert mizaçlı hayvanların olduğu bir yerde polis olmanın hiç de kolay olmadığını fark eder. Kendini ispatlayabilme fırsatını elde edebilmek için, geveze ve numaracı tilki Nick Wilde ile ortak olma pahasına önemli ve gizemli bir olayı çözmeye çalışacaktır.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

 • SEKERAT SON

  Yönetmen Şeyda Şen
  Oyuncular: Batuhan Aydar, Emre Koç, Meltem Miraloğlu, Almila Kuruoğlu, Reyhan İlhan
  Esra Harmanda, Celal Bikay, Selvi Sakayan

  Sekerat "Son" bir ölüm hikayesi. Genç bir ressam olan Seda'nın hayatı, ardarda yaşadığı travmatik olaylar ile sarsılır. Ruh hali gitgide bozulur. Bu esnada öteki aleme yönelir, karanlık güçlerin etkisi altına girer.

 • Kendi iradesi dışında bağlantılar kurarken yaşadığı korkuların sebebini anlayamayan kadın sonunda gerçek ile yüzleşir. Sekerat "Son" izleyiciye ölümün sırrını sorgulatırken varlıkların sadece görünen maddi yanlarından ibaret olmadığını anlatacak. Filmin başrollerinde Meltem Miraloğlu, Batuhan Aydar, Almila Kuruoğlu, Reyhan İlhan yer alıyor.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

 • BELGİCA

  Yönetmen Felix Van Groeningen
  Oyuncular: Tom Vermeir, Stef Aerts, Hélène De Vos, Charlotte Vandermeersch, Boris Van Severen, Sara De Bosschere, Ben Benaouisse, Dominique Van Malder

  Yirmili yaşlarının sonundaki Jo, sanat yapmak için bir süreliğine uzaklaştığı şehrine geri döner. Belgica adında bir bar açıp içindeki tutukuyu buraya taşır; yegane arzusu herkesin özgürce gelip eğlenebildiği, müdavimleri olan keyifli bir mekan yaratamaktır. Evli ağabeyi Frank, ise karısının isteği ile şehre uzak bir yerde köpek yetiştirme çiftliği almıştır ve eşi hamiledir. Ancak Frank, hayatındaki amacını kaybettiğini hissetmektedir. Tam da bu sırada çıkıp gelen Jo ve onun barı Frank'e yeniden yaşam enerjisi aşılar.

 • İki kardeş Belgica barını büyütüp daha modern ve daha eğlenceli bir yer haline getirmeye karar verir. Belgica sadece birkaç hafta içerisinde şehrin eğlence merkezine dönüşür ve barın ünü, iki kardeşin hayalini kurdukları her şeyin kapılarını açar… Fakat kendilerini bu hıza fazlasıyla kaptıracaklardır... "Kırık Çember" filmiyle En İyi Yabancı Film dalında Oscar adayı olan yönetmen Felix Van Groeningen'in filminde başroller Tom Vermeir ve Stef Aerts.

  FİLMİN FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!

Ara