Bordo bereliler sızma harekatı düzenledi!

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Tunceli'de İnsansız Hava Aracı ile tespit edilen bir grup PKK'lının etkisiz hale getirilmesi için bugün saat 05.00 sıralarında sızma harekatı düzenlendi. Yer yer devam eden çatışmalarda 14 PKK'lının öldürüldüğü öğrenilirken, operasyonda yaralanan bir asker helikopter ile Elazığ'a getirildi. 

Tunceli'de bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonda etkisiz hale getirilen 14 teröristin, bölgede sık sık yol kesip, araçları ateşe vererek terör örgütü propagandası yapan terörist grup olduğu belirlendi.

Tunceli'de güvenlik güçlerinin PKK terör örgütüne yönelik başlattığı bahar operasyonu devam ediyor. Dün akşam saatlerinde Tunceli'nin Kutuderesi bölgesinde keşif uçuşu yapan İnsansız Hava Aracı, kayalık ve sık ormanlık alan içerisinde bir PKK'lının görüntüsünü tespit etti. Görüntüyü değerlendiren güvenlik kuvvetleri, bölgeden elde ettikleri istihbarat bilgileri doğrultusunda, bölgede kış üslenmesinde olan kalabalık bir PKK'lı grubun karların erimesi ile yer değiştireceği bilgisine ulaştı.