MHP'de kurultay günü

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

MHP'de kurultay günü

Son dakika haberi MHP'de muhalif adaylar bugün parti tüzüğünü değiştirmek için toplanıyor. Salon içi ve dışında yoğun güvenlik önlemi alındı. Partililer salona gitmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Parti yönetimi kurultaya katılmadı. 
Son dakika haberine göre MHP kurultayına gelen ilk isim Ümit Özdağ oldu! Genel Başkan adaylarından Meral Akşener'in salona 'Başbakan Meral' sloganı ile girmesi gerilime neden oldu. Yan yana oturan genel başkan adaylarının hararetli tartışması dikkat çekti. Hazirun cetveline imza atan delege sayısının 752 olduğu açıklandı. Olağanüstü tüzük kurultayı başladı. Divan Başkanı Musavat Dervişoğlu, Genel Başkan Devlet Bahçeli'yi anons etti ama katılmadığı için konuşma yapması maddesi atlandı. 
Kurultayda tüzükte 13 madde değişti. Olağanüstü kurultayda genel başkan seçiminin önü açıldı. Olağanüstü Büyük Kongrenin 10 Temmuz 2016 tarihinde Arena Spor Salonu'nda yapılması oy birliğiyle kabul edildi.Muhaliflere verdikleri destek nedeni ile partiden uzaklaştırılan MHP'lilerin geri dönmelerinin de önü açıldı. MHP kurultayına ilişkin son dakika gelişmelerini haberimizden takip edebilirsiniz...

MHP'de 1 Kasım seçimleri sonrası başlayan kurultay tartışmalarında bugün önemli bir adım atılıyor. Olağanüstü kurultayda genel başkan seçiminin önünü açacak tüzük kurultayı bugün Ankara Büyük Anadolu Oteli'ndeki salonda yapılıyor. Salona gelen Ümit Özdağ ve Sinan Oğan, Koray Aydın ve Meral Akşener yan yana oturdu. Kurultaya katılmayacağını açıklayan MHP lideri Devlet Bahçeli için özel yer ayrılmazken, fotoğrafları salona asıldı. Çağrı Heyeti sözcüsü Ayhan Erel tarafından salonda yapılan açıklamada hazurun cetveline imza atan delege sayısının kurultayın toplanması için gerekli olan salt çoğunluğa ulaştığı belirtildi. Erel, yaptığı açıklamada 752 delegenin noter tastikli imza verdiği yaklaşık 50 delgenin ise sırada beklediği belirtti. Açıklamanın ardından salondan "Ülkücü hareket engellenemez" sloganları yükseldi. 5 saatlik gecikmeden sonra olağansüt tüzük kurultayı başladı. Kurultayın açılışını MHP Kurucular Kurulu Üyesi ve Çağrı Heyeti Başkanı Ali Sağar yaptı. Divan başkanlığına Meral Akşener'in adayı Musavat Dervişoğlu seçildi. Divan üyeliklerine ise Halil Aydoğdu, Dursun Ataş, Nesrin Ünal ve Kürşat Ergün getirildi. MHP 6. Olağanüstü Kurultay'da 119 maddelik MHP Tüzüğü'nün 13 maddesi değişti. Böylece olağanüstü kurultayda genel başkan seçiminin önü açıldı. Kurultay'da Olağanüstü Büyük Kongre'nin 10 Temmuz 2016 tarihinde Arena Spor Salonu'nda yapılması oy birliğiyle kabul edildi. Aynı tarih için MHP Genel Merkezi de seçimli kurultay kararı almıştı. BAHÇELİ KÜRSÜYE DAVET EDİLDİ AMA... Divan Başkanı Musavat Dervişoğlu kongrede Genel Başkan Devlet Bahçeli ya da görevlendirdiği bir yetkiliyi konuşma yapması için kürsüye davet etti. Bahçeli ya da görevlendirdiği bir isim olmadığı için konuşma maddesi oy birliği ile atlandı.