Intel 5G için Hazırlık Yapıyor

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Intel, MWC 2016 etkinliğinde daha hızlı ve daha verimli 5G kablosuz ağlar geliştirdi.

Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi etkinliğinde ilk günden beri yer alan Intel, daha verimli ve daha hızlı bir 5G kablosuz ağı için gerekli zemini hazırladıklarını ve yeni sektör ortaklıklarının devam ettiğini söyledi.

Intel’in 5G teknolojisinin ileride daha yaygın olarak kullanılabilmesi için yaptığı altyapı çalışmaları mobil ekosistem liderleri ile işbirliği içerisinde yürütülüyor. Ericsson ve Intel ağ dönüşümü, bulut ve loT alanlarındaki ortaklıklarının birer uzantısı olarak 5G çözümleri için mobil şebeke operatörleri ile de işbirliği yapıyorlar.

Önümüzdeki 3 Yıl Boyunca Çalışmalar Devam Edecek

KT ve Intel’in 2018 yılında 5G kablosuz teknolojisi ve ilgili olan cihazları sanal ağ platformları ile ortak bir şekilde çalışmaları planları olduğu da açıklandı. Ayrıca LG Electronics ve Intel, yeni nesil otomobiller için de 5G telematik teknolojileri geliştirdiğini ve denemeler yaptığını söyledi. Nokia ile Intel arasında da 5G mobil istemci ve kablosuz altyapı çalışmaları devam ediyor.

Önümüzdeki 3 yılın yoğun bir şekilde 5G teknolojilerine adanacağı artık Intel tarafından doğrulanmış durumda. Bakalım 5G teknolojisinin yaygınlaşması ve ülkemize girmesi ne zaman gerçekleşecek?

Ara