Parsel pafta sorgulama işlemleri.

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

 

Parsel pafta sorgulama uygulamasını kullanarak arazinize ait resmi bilgileri öğrenebilirsiniz. Parsel pafta sorgulama işlemlerini devlete ait olan resmi internet sitesi E-devlet üzerinden yapabiliyorsunuz. E-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilen parsel pafta sorgulama işlem detayları haberimizde!

İnsanların yaşamları boyunca amaçladıkları belirli yaşam standartları ve hedefleri vardır. İnsanoğlu amaç veya gayesiz olarak hayatını sürdüremez çünkü insanoğlu belirlemiş olduğu hedefleri neticesinde  yaşamaktadır. Bu hedeflerden biri de arsa, ev gibi mal mülk sahibi olmaktır. Mal mülk sahibi olurken dikkat edilmesi gereken bir başka husus alınacak olan mülkün parsel ve paftasının yeri ve önemidir. Çünkü alınacak olan mülkün tapudaki yeri ve kaydı parsel pafta sorgulama işlemi sonucunda karşımıza çıkmaktadır. Parsel pafta sorgulama işlemini gerçekleştirmek için önceden tapu kadastro müdürlüğü şubesine gidilmesi gerekmekteydi. Ancak gelişen teknoloji ve internet sistemi sayesinde online sistemler üzerinden bir çok resmi işlemlerinizi gerçekleştirme imkanına sahipsiniz. Çünkü kamu kurum ve kuruluşları üzerinde bulunan resmi işlemlerinizi şubelerin yanı sıra internet sitelerine giriş yaparak şube üzerinden yapabildiğiniz tüm resmi işlemleri internet üzerinden de kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

 

 

Ülkemizde resmi işlemleri yapabildiğimiz ve ülkemizin internet sitesi olan e Devlet sistemi kamu kurum ve kuruluşlarının internet şubelerini bünyesi altında toplamaktadır. Bu sayede  insanlar şubelere gitmeye gerek kalmadan basit bir şekilde e Devlet sistemi üzerinden resmi işlemlerini gerçekleştirme imkanına sahiptir. e Devlet sistemi üzerinden işlem yapmak için e Devlet üyeliğinizin olması gerekmektedir. Bu üyelik için tek yapmanız gereken herhangi bir PTT şubesine giderek vezne görevlisine e Devlet üyeliğini gerçekleştirmek istediğinizi beyan etmeniz yeterli olacaktır. Bu kısa işlemin ardından vezne görevlisi size T.C. kimlik numaranıza tanımlı olan bir e Devlet şifresi verecektir. PTT şubesi vermiş olduğu hizmet için 2 TL tutarında ücret talep etmektedir. e Devlet sistemine ilk defa giriş yaptığınızda sistem otomatik olarak sizden kişisel kimlik bilgilerinizi doldurmanızı ve PTT şubesinin vermiş olduğu şifreyi kendi belirlemiş olduğunuz herhangi bir şifre ile değiştirmeniz istenecektir. Bu basit işlemin ardından e Devlet sistemi resmi işlemleriniz için kullanıma hazır hale gelecektir.
e Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen resmi işlemlerden biri de parsel pafta sorgulama işlemidir. e Devlet sistemi altında hizmet veren tapu kadastro müdürlüğü internet şubesi parsel pafta sorgulama işlemini internet sistemi üzerinden basit bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Parsel pafta sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yapmanız gereken işlem e Devlet sistemi üzerinde bulunan arama sekmesine parsel pafta sorgulama yazmanız halinde açılan sayfa üzerinden alacak olduğunuz malın veya mülkün tapu bilgilerini yazmanız halinde basit bir şekilde parsel pafta sorgulama işleminizi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. e Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen parsel pafta sorgulama işleminin en büyük avantajı tapu kadastro müdürlüğü şubelerine gitmeye gerek kalmadan evden, iş yerinden yada olmanız gereken herhangi bir yerden basit bir şekilde parsel pafta sorgulama işleminizi gerçekleştirme imkanına sahip olursunuz. Sizde parsel pafta sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız e Devlet sistemine giriş yapmalısınız