Yazı Detayı
02 Aralık 2020 - Çarşamba 02:50 Bu yazı 828 kez okundu
 
Partisinden bihaber mi, yoksa habersiz gibi davranmayı mı tercih ediyor?
Gözde Arın Karabulut
 
 

Uzun bir süredir köşemden çekilip gözlemlemeyi seçtim.Siyasileri uzaktan izledikçe kimi zaman tebessüm ettim, kimi zaman kızdım, çok zaman şaşırdım.

Ya yönettikleri partiden bihaberler yada habersiz gibi davranmayı tercih ediyorlar. Uzak kaldığım süreçte gözlemlediğim, şahit olduğum gerçeklerden bahsetmek istiyorum. Yeni başlangıçta Kadın Siyasetçi'den bahsetmek istemezdim ama sözüm Meral Akşener'e.

Malumunuz siyasilerin fikir ve ideolojilerini daha üst düzey yürüte bilmeleri için siyaset dışı iş ve meslekleri var. Kiminin isminin yanına Av. , kimine Mimar, kimine Dr., İş İnsanı vb. şekilde ünvanlar getirerek saygınlıklarına saygınlık katarlar. Hak'tır ama bu hak, gerçekten hak edene teslim edilir.

Sadete gel dediğinizi işitir gibiyim...

Önce Genel Başkan Akşener'in açıklamalarını hatırlatarak giriş yapalım.

*Yerel seçimler öncesi gündem Kanal İstanbul 27.12.2019 tarihli grup toplantısından alıntı

 '' İşsizliğiniz almış başını gitmiş, istihdam probleminiz var. Üç üniversite mezununundan biri işsiz. Kadın işsiz sayısı artıyor. 70 bin kişinin işini kaybettiği Türkiye'deyiz. Yatırıma, sanayiye yönelik, tarımla meşgul olan insanların üretime dönmesine yönelik pek çok problem var.''

Her fırsatta iş ve işsizlik söylemlerini dilinden düşürmeyen Genel Başkan, bugünde

* ''Asgari ücreti 3 bin liraya çıkarıp asgari ücretli çalışanımıza brüt kazancının tamamını ödeyelim. Yani işverenimiz, çalıştırdığı asgari ücretli vatandaşımızın gelir vergisini ve SGK primini devlete değil, çalışanına versin. Devletimiz de çalışanımızın gelir vergisini ve SGK primini üstlensin''  önerisinde bulundu, çokta güzel yaptı.

Peki ya Genel Başkan, siz bunları yaparken arkadaki yöneticileriniz neler yapıyor?

 

Sayın Akşener;

Ya Partinizden bi habersiniz, yada habersiz gibi davranmayı mı tercih ediyorsunuz.

 

Zaat parti yöneticilerinizden. Sanmayın sadece bahsedeceğim kişi, baba ve akrabalarıda partinizin çeşitli kademelerinde... Neredeyse yedi kuşak üst kademedeler. EEEEEE haliyle ya kaale almıyorlar yada söylemlerinizi Japonlar gibi Sustular, Görmediler, Duymadılar... Parti mensubunuz İş İnsanları çalışanlarına neler yapıyor?

Bir İnşaat firması sahibi üyeniz,

KALİTE KONTROL ŞANTİYE Personeli çalıştırıyor.Bu süreçte ''Kadın'' cinsiyeti göz ardı  edilerek fazlasıyla  iş yükü bindiriliyor.Fazla mesaileri, resmi tatil çalışmaları yükleniyor. Ancak bu süreçte maddi manevi hak olan karşılığı verilmediği gibi, sigorta tahakkuklarına bildirilmiyor ve maaş ödemesi asgari üzerinden gösteriliyor . Ancak hem ''Kadın'' olarak hemde çalışan olarak karşılaşılan haksızlık bu kadarla kalmıyor.. Tazminat hakkının dolmasına 18 gün kala,  İhbarsız ve gerekçesiz olarak; ihbar süresini doldurursa kazanacağı kıdem tazminatı göz önünde bulundurularak ihbarsız ve gerekçesiz Sgk'ya istifa göstererek çıkış yapıyorlar. Kendilerine şahsi telefonları üzerinden itiraz edilmesine rağmen, Sgk'ya verdikleri Yanıltıcı bildirimi düzeltmiyorlar. Aradan 1 yılı aşkın süreç geçmesine rağmen halen çalıştırdıkları maaş ödemesini bile yapmıyorlar. Tüm bu süreçte yasal olarak noter ihtarnamesi gönderilince daha da çirkinleşip, uslupsuzlaşıyorlar. Önce siyasi pozisyonlarını kullanarak tabiri caizse ''Aba altından sopa gösteriyorlar, sonra kişileri ekmeğiyle tehdit ediyorlar.''İblisin talim ettiği yola minnet eylemem,Rızkımı veren Hüda'dır kula minnet eylemem''  demiş Kul Nesimi.  Bu kapıdan ekmek yedi diyerek, sanki sadaka vermiş gibi çalışanın alın terini hiç edenlerle yol yürümek, sizin emeklerinizi nasıl hiç eder düşümdünüz mü? Yada söylemlerinizle partililerinizin yaptıklarının çeliştiğinden haberdar mısınız? Partisinden bihaber mi, yoksa habersiz gibi davranmayı mı tercih ediyorsunuz?

 

Son olarak Yine ve yeniden merhaba dediğim köşemden, tekrar merhaba diyene kadar Sokrates'in Savunması, Ploton'la nokta koymak istiyorum.

İyi konuşup konuşmadığımın ne önemi var? Söylediklerimiz doğru olup olmadığına bakın sadece.

 

 
 
Etiketler: Partisinden, bihaber, mi,, yoksa, habersiz, gibi, davranmayı, mı, tercih, ediy
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı